avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 999 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amânare proces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amânare proces

Bina seara . Am contestat un PV de contravenție in care îmi este reținut permisul pe 30 de zile dar pana la urma am trimis o adresa către judecataorie in care cer renunțarea la contestație si supunerea la PV. Nu m am prezentat la termenul dat de instanța in ideea ca instanța va da santină pe care am cerut o . Si anume renunțarea la proces si sa ma supun PV de contravenția . Cu toate acestea procesul s a amânat peste o luna de zile . De ce ? Daca eu spun in adresa ca nu înțeleg sa mai continui acest demers ? Si ce se va intampla daca nu ma pot duce nici la celălalt termen ? O vom tine asa la nesfârșit ?
Mulțumesc . Seara buna
Cel mai recent răspuns: ContSters454516 , utilizator 21:10, 20 Februarie 2018
S a comunicat părții adverse cererea de renunțare urmând a și exprima opinia cu privire la cererea de renunțare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amânare proces Palalila Palalila Bina seara . Am contestat un PV de contravenție in care îmi este reținut permisul pe 30 de zile dar pana la urma am trimis o adresa către judecataorie in ... (vezi toată discuția)
Amânare proces Palalila Palalila Bina seara . Am contestat un PV de contravenție in care îmi este reținut permisul pe 30 de zile dar pana la urma am trimis o adresa către judecataorie in ... (vezi toată discuția)
Renuntare proces contestare proces verbal vecinulderanjat vecinulderanjat buna seara, Mi s-a retinut permisul de cinducere pe 30 de zile in septembrie 2014 pt neacordare prioritate pietoni.Am contestat PV si am reintrat in posesia ... (vezi toată discuția)