Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Acordul vecinilor
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Acordul vecinilor

Buna ziua, cel care imi face P.U.Z mi-a spus ca trebuie instiintati vecini si acordul lor cum ca eu fac P.U.Z, intrebarea mea: de ce trebuie instiintati vecini si ce se intampla daca ei nu sunt deacord cu P.U.Z-ul facut de mine?
Deoarece PUZ-ul le poate schimba anumite limite de proprietate. Cei din primarie va pot solicita declaratii notariale ale vecinilor in cazul in care doriti sa scoateti vreo autorizatie. PUZ-ul prevede modificari la nivel zonal.