avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 421 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum pot scapa de gurile rele ale colegilor care tin de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum pot scapa de gurile rele ale colegilor care tin de cativa ani ?

Nu mai pot dace fata stresului de la serviciu din cauza colegelor care sunt mereu nemultumite de munca mea.Seful unitatii in care lucrez nu ia nuci o masura,ba chiar le da dreptate.Cum sa procedez,sa ii dau in judecata ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:38, 21 Februarie 2018
Nu e o solutie care sa va rezolve problema, dimpotriva.
Cel mai bine e sa discutati dvs. cu un coach/psiholog pentru a clarifica de ce vi se intampla asta, când sunteti pregatita, e bine sa discutati si cu cei din colectiv ce anume nu functioneaza, discutia sa fie impartiala si doar referitoare la activitatile de serviciu, nu atacuri la persoana, insulte, acuzatii, etc.
Daca dupa toate astea atmosfera e tot neplacuta si dvs. sunteti in continuare nefericita, atunci e bine sa cautati un alt job.
Sunteti singura barfita sau sunt si alte colege intrate in colimator?
Ati purtat vreodata o discutie cu gurile rele?
Stiti cum se spune, daca nu esti barfit inseamna ca nu est ibagat in seama!
Daca nu aveti ce sa va reprosati nu trebuie sa le bagati in seama. Fiecare pe limba ei piere!
Cel mai bine este sa ignorati situatia, asa le demonstrati ca aveti un caracter mai bun decat al lor.
Mai eficient ar fi să protestați la înălțime. Ei nu cunosc problemele cu care vă confruntați dacă nu le expuneți în public într-un mod mai evident.
Hartuirea la locul de munca. Cum se pot apara salariatii de abuzurile de la serviciu?
www.avocatnet.ro/articol_369...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum sa-mi pedepsesc ''colegul''? li_a_she li_a_she de curand am avut un conflict cu un coleg de munca!acesta m-a injurat !dupa vreo 2 zile acesta m-a insultat in fata mai multor colegi scotand in evidenta un ... (vezi toată discuția)
Intimidarea la locul de munca in vederea obtinerii demisiei salariatului camys camys Buna ziua, Lucrez la o firma care presteaza servicii externalizate de consultanta in domeniul bancar (pentru o institutie financiara cunoscuta pe plan ... (vezi toată discuția)
Mobbing sau discriminare? gabrielle_24 gabrielle_24 Buna seara, Ma aflu intr-o situatie foarte stresanta de aproximativ 6 luni de zile. Povestea pe scurt: am fost pana pe 1 februarie in concediu pentru ... (vezi toată discuția)