Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum pot scapa de gurile rele ale colegilor care tin de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum pot scapa de gurile rele ale colegilor care tin de cativa ani ?

Nu mai pot dace fata stresului de la serviciu din cauza colegelor care sunt mereu nemultumite de munca mea.Seful unitatii in care lucrez nu ia nuci o masura,ba chiar le da dreptate.Cum sa procedez,sa ii dau in judecata ?
Nu e o solutie care sa va rezolve problema, dimpotriva.
Cel mai bine e sa discutati dvs. cu un coach/psiholog pentru a clarifica de ce vi se intampla asta, când sunteti pregatita, e bine sa discutati si cu cei din colectiv ce anume nu functioneaza, discutia sa fie impartiala si doar referitoare la activitatile de serviciu, nu atacuri la persoana, insulte, acuzatii, etc.
Daca dupa toate astea atmosfera e tot neplacuta si dvs. sunteti in continuare nefericita, atunci e bine sa cautati un alt job.
Sunteti singura barfita sau sunt si alte colege intrate in colimator?
Ati purtat vreodata o discutie cu gurile rele?
Stiti cum se spune, daca nu esti barfit inseamna ca nu est ibagat in seama!
Daca nu aveti ce sa va reprosati nu trebuie sa le bagati in seama. Fiecare pe limba ei piere!
Cel mai bine este sa ignorati situatia, asa le demonstrati ca aveti un caracter mai bun decat al lor.
Mai eficient ar fi să protestați la înălțime. Ei nu cunosc problemele cu care vă confruntați dacă nu le expuneți în public într-un mod mai evident.
Hartuirea la locul de munca. Cum se pot apara salariatii de abuzurile de la serviciu?
www.avocatnet.ro/articol_369...