avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1092 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Caen 4791 magazin online
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Caen 4791 magazin online

Vreau sa infiintez un SRL-D, cod CAEN 4791 pentru comert online. Voi merge in paralel o perioada si cu job-ul si cu SRL-ul prin urmare multe dintre colete intentionez sa le expediez de la job. Sediu social al firmei il voi crea la o firma de avocatura. Intrebarea e daca voi putea expedia colete de la o alta adresa (ex. cea de la job) decat cea din sediu social fara a declara un alt punct de lucru. Sediul social este de ajuns sau am nevoie de punct de lucru?
Ultima modificare: Sâmbătă, 24 Februarie 2018
claudiughebauer1975, utilizator
Cel mai recent răspuns: claudiughebauer1975 , utilizator 10:16, 27 Februarie 2018
Pentru desfasurarea activitatii este nevoie de punct de lucru .
Pot avea activitate la sediu si sa fie punct de lucru?
Ultima modificare: Duminică, 25 Februarie 2018
claudiughebauer1975, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Pentru un magazin online am nevoie si de alt cod caen sau doar 4791?
Se vor vinde produse articole de petrecere baloane, accesorii.
Ultima modificare: Marți, 27 Februarie 2018
claudiughebauer1975, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Doresc sa infiintez un srl cod caen 4511. Andra_Mari Andra_Mari Buna seara. Doresc sa infiintez un SRL cod caen 4511 si am unele nelamuri referitoare la sediul social si punctul de lucru. Avand in vedere ca atat ... (vezi toată discuția)
Înființare pfa Medeea22 Medeea22 Bună ziua! Doresc să înființez un PFA cu obiectul principal de activitate 4791 (Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin ... (vezi toată discuția)
Sediu social srl. prestare la beneficiar Alina1704 Alina1704 Buna ziua. Recent am fost la o casa de avocatura cu care am discutat sa se ocupe de procedura de infiintare a unui SRL. Tot prin aceasta casa de avocatura ... (vezi toată discuția)