Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Pledoarie avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Pledoarie avocat

Buna ziua! Sunt in primul an de facultate si as avea nevoie de o pledoarie/discurs in care avocatul fie apara, fie acuza o persoana. Imi este greu sa aleg subiectul discursului. Va multumesc!
Iuliana554, utilizator
Pai, ca sa ai discurs, mai intai e bine sa ai o SPETA! succes!
Sau citesti un thriller juridic gen Grisham pt un ex de pledoarie sau mergi intr-o sala de judecata la una din instantele din loc unde locuiesti si o sa te lamuresti.Daca vrei ceva mai complicat mergi la biblioteca si poate gasesti un nr din revista care aparea in perioada interbelica Biblioteca Marilor Procese.