Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... contestatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

contestatie

Buna ziua!! cum pot face o contestatie la expertiza tehnica auto? Cui trebuie sa ma adresez?
Lamuriti mai bine, aceasta expertiza a fost ordonata de instanta de judecata, aveti vreun proces pe rol sau mai exact, in ce context s-a intocmit acea expertiza tehnica auto??
Altfel, doar asa o intrebare aruncata in neant, va avea acelasi raspuns.......
pe data de 12 octombrie a fost accidentul, pe centura orasului Galati, Unul din conducator, cel ce a provocat accidentul a cerut aceasta expertiza. Rezultatul expertizei este fals. Ceea ce s-a scris nu e adevarat. Vrem sa facem contestatie sa se dovedeasca adevarul. Dosarul este in prezent la sectia 5 politie Galati
Studiind dosarul penal si cererea unuia dintre cei care au condus la producerea accidentului rutier, agentul sef a constatat că in cauza este necesara concluzia unui expert tehnic auto... Problema este, insa, ca in rezultatul expertizei, sunt multe neclaritati, si erori si dorim sa cerem o alta expertiza, si sa facem o contestatie.