Forum Discuţii juridice Executare silită Cotestatie proces verbal licitație
Discuție deschisă în Executare silită

Cotestatie proces verbal licitație

Bună ziua
Dacă s-a contestat procesul verbal de licitație prin care s-a declarat adjudecatarul la o executare silită și dacă această contestație este admisă de instanță , ce se întâmplă ? Se restituie banii adjudecatarului și se reia procedura de executare ? Sau se reface procesul verbal de licitație și se continuă procedura de adjudecare ?
Când ați contestat ...ce-ati cerut ? Dacă se admite vi se dă ce-ati cerut....
Am cerut anularea procesului verbal de licitație . Eu am întrebat dacă , în varianta în care instanța îmi dă câștig de cauză , executorul va înapoia avansul (sau toată suma , dacă a depus-o între timp) adjudecatarului și se v-a face o nouă publicație de vânzare ? Sau se va dispune refacerea procesului verbal de licitație în formă corectă urmând ca adjudecatarul să rămână același ?