Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces pt conducere fără permis
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces pt conducere fără permis

Salut . Am fost prins fără permis de conducere ,mi s a întocmit dosar penal ..a trecut deja un an iar acum am primit citația prin care eram nevoit să mă prezint la proces. Am fost ,m a întrebat judecătoarea dacă regret si daca am ceva împotriva pentru munca in folosul comunității. Am spus că nu am nimic împotrivă .apoi a zis că s a încheiat procesul si ca voi primii acasă dar n am înțeles ce anume ,ori sentinta ori hotărârea judecătorească .. ? Vroiam sa stiu ce anume urmează ,o să mai fiu chemat ? Mulțumesc!
ContSters462105, utilizator
Hotărârea de condamnare la munca în folosul comunitatii
Si in cat timp îmi vine acasă hotărârea dacă nu vă deranjez ? Eu azi am fost la proces

Cabinet de Avocat "Dragos Barnea Madalin" a scris:

Hotărârea de condamnare la munca în folosul comunitatii