avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces pentru conducere fără permis
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces pentru conducere fără permis

Salut . Am fost prins fără permis de conducere ,mi s a întocmit dosar penal ..a trecut deja un an iar acum am primit citația prin care eram nevoit să mă prezint la proces. Am fost ,m a întrebat judecătoarea dacă regret si daca am ceva împotriva pentru munca in folosul comunității. Am spus că nu am nimic împotrivă .apoi a zis ca voi primii acasă dar n am înțeles ce anume ,ori sentinta ori nu stiu .. ? Vroiam sa stiu ce anume urmează ,o să mai fiu chemat ?
Cel mai recent răspuns: ContSters462105 , utilizator 12:45, 1 Martie 2018
Buna ziua,
Veti primi acasa sentinta!

Mulțumesc !
Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna ziua,
Veti primi acasa sentinta!

Si in cat timp îmi vine ,eu ieri am fost la proces. Plus am de plătit cheltuielile de judecată în valoare de 400 lei .cum procedez pentru ca nu mi s a spus nimic

Danny.13255 a scris:


Mulțumesc !
Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna ziua,
Veti primi acasa sentinta!



Așteptați până vine.
Poate dura o lună sau mai mult.
Sa mergeți sa va interesati si cu munca ca sa nu ajungeți la închisoare aiurea daca ati fost condamnat cu suspendare.
Mulțumesc ,dar cheltuielile de judecată când trebuie plătite ? După ce îmi vine acasă hotărârea?

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Așteptați până vine.
Poate dura o lună sau mai mult.
Sa mergeți sa va interesati si cu munca ca sa nu ajungeți la închisoare aiurea daca ati fost condamnat cu suspendare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proces pt conducere fără permis ContSters462105 ContSters462105 Salut . Am fost prins fără permis de conducere ,mi s a întocmit dosar penal ..a trecut deja un an iar acum am primit citația prin care eram nevoit să mă ... (vezi toată discuția)
Conducere fără permis ContSters462105 ContSters462105 Salut . Am fost prins fără permis de conducere ,țin să precizez ca e prima abatere mi s a întocmit dosar penal ..a trecut deja un an iar acum am primit ... (vezi toată discuția)
Conducere fără permis ContSters462105 ContSters462105 Salut. Am fost prins conducând fără permis. A trecut deja un an de atunci am fost să dau declarații la politie,apoi am primit acasă rechizitoriu de la ... (vezi toată discuția)