Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Autorizatie de remodernizare si extindere sau NU
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Autorizatie de remodernizare si extindere sau NU

Buna ziua.

As dori niste lamuriri . Locuiesc in Orasul Pantelimon Ilfov, pe malul lacului . In acest moment pe locul unde vreau sa contruiesc sunt construite un hol, o camera si o mica bucatarie. Eu as vrea sa le modernizez pentru ca sunt de paianta si caramida si sa mai extind o camera. pot face acest lucru fara autorizatie ? constructia pe care vreau s-o consolidez se afla lipita de o alta casa. Multumesc
Vă trebuie autorizatie
Multumesc pentru raspuns. As mai avea o intrebare: daca imi trebuie autorizatia, as putea s-o obtin in conditiile in care mama (proprietarul), nu a facut succesiunea dupa moartea mamei sale ?