avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Transformarea formei de organizare din AF in IF
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Transformarea formei de organizare din AF in IF

Buna ziua!
Daca o societate comerciala si -a schimbat forma de organizare din AF in IF mai sunt valabile avizele/autorizatiile emise pentru desfasurarea aceleasi activitatii/ comert cu amanuntul?
Nu se poate face transformarea din AF in IF . Se radiaza AF si se infiinteaza IF. Sunt necesare noi avize.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Doresc infiinatre srl sau af ContSters75393 ContSters75393 Buna ziua intentionez sa infiintez o societate comerciala si as dori niste lamuriri. Cum este de preferat sainfiintezi un srl sau af ptr ca am inteles ca la ... (vezi toată discuția)
Cod caen la un srl cu activitate de magazin online? Mariaa1695 Mariaa1695 Buna ziua! Vreau sa înființează un SRL cu activitate de magazin online de îmbrăcăminte/încălțăminte outlet. Îmi puteți spune cărui cod Caen ... (vezi toată discuția)
Cat ar costa transformarea unui if in sc luciana20stra luciana20stra Parintii mei detin momentan un If. Din aceasta cauza nu pot angaja pe nimeni. Solutia ar fi infiintarea unei societati comerciale. Va rog mult sa imi ... (vezi toată discuția)