Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Suprafata teren mai mica decat in acte
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Suprafata teren mai mica decat in acte

Ce este de facut in cazul in care suprafata terenului este mai mica decat cea de pe titlul de proprietate? Masuratorile au fost efectuate de un angajat al Oficiului de Cadastru. Urma sa fac succsiunea, dar nu stiu ce trebuie facut, deoarece suprafata lipsa este de cca. 1750 mp
Faceti succesiunea, mosteniti intreaga suprafata trecuta in titlul de proprietate dupa care actionati in instanta vecinul care si-a depasit limita de proprietate.
Multumesc frumos pentru raspuns!