Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vinzare de casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vinzare de casa

Ce taxe s-au dobînzi se opresc la vinzarea unui imobil prin banca ? Cumparatorul vrea sa cumpere imobilul prin banca, Eu ca si vînzator primesc suma de bani ceruta fara sa am pierderi ? Va multumesc !
Buna ziua,
Sigur ca da.
Dvs. in calitate de vanzator veti primi suma de bani ceruta; o veti ridica de la banca din contul cumparatorului.
Taxele, comisioanele si alte cheltuieli il privesc pe cumparator care face imprumutul la banca pentru a obtine suma de bani ce o da pe apartament.

Din punctul meu de vedere astfel de vanzari, sunt cel mai sigure din punctul de vedere al vanzatorului. Acesta nu are „emotii” cu privire la primirea sumei de bani.
Va multumesc ! STIMA SI RESPECT !
Aveti taxele aferente contului dvs bancar-veti plati comision la tragere de numerar, eventuala taxa de administrare, asta intrebati la banca cand va deschideti cont.
, Poate veti pierde si la curs ul valutar ca banii nu ii primiti in euro..
gi-jane2, moderator