avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Eliberare conditionata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Eliberare conditionata

Un proces de eliberare condiționată este public? Adică putem asista la desfășurarea acestuia?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 20:20, 4 Martie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da.
Puteti fi prezenti in sala de judecata dar nu aveti dreptul de a vorbi in instanta.
Daca aveti avocat angajat va pleda acesta.
Ultima modificare: Duminică, 4 Martie 2018
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pledare cauza in instanta de catre partea implicata, nu de avocatul sau Lidia2012 Lidia2012 Buna seara. Daca intr-un proces, clientul are perceptia (sau..impresia) ca avocatul sau nu-i reprezinta interesele, in spiritul mandatului pe care i l-a dat, ... (vezi toată discuția)
Plangere impotriva presedintelui de complet pentru comportamentul avut atunci cand am tulburat solemnitatea sedintei de judecata wap54 wap54 Afalndu-ma in sala de judecata, avand o varsta la care mai greu stapanesc tastele mobilului, crezand ca acesta este oprit am fost apelat, am incercat cat am ... (vezi toată discuția)
Sedinta ordonanta președințială - prezenta reclamant Elena1986ianuarie Elena1986ianuarie Imi poate spune cineva cum se desfasoara o sedinta pentru o ordonanta presidintiala? Sunt reclamant si am primit citatie cu numarul salii dar nu inteleg ce se ... (vezi toată discuția)