Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Inreprinderea Individuala poate avea ca activitate ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Inreprinderea Individuala poate avea ca activitate comertul cu amanuntul al sistemelor de alarma

Buna seara,

Ma intereseaza daca prin infiintatrea unei Intreprinderi individuale, se poate adauga si activitatea de comert cu amanuntul ale sistemelor de alarma.
Nu stiu care cod caen i se atribuie?
Daca activitatea principala este turism, poate sa desfasoare si activitatea mai sus mentionata sau trebuie sa fie societate comerciala?
Ma intereseaza deschiderea unui magazin cu vanzarea sistemelor de alarma, insa in spatiul in care urmeaza deschiderea acestei activitati, urmeaza a se desfasura si activitatea unei agentii de turism.Intrebearea mea este ce acte am nevoie pentru a desfasura aceste activitati in aceeasi incinta si codul caen al vanzarii acestor sisteme?
cod caen 8020 ptr sisteme alarma
turismul are cod separat si se desfasoara de societati comerciale, nu PFA
ContSters87904, utilizator
Am introdus acest cod, insa nu este valabil.Acest cod trebuie introdus doar cu acordul politiei si este pemntru montarea sistemelor de alarma, pe mine ma intreseaza vanzarea lor?
Turismul se poate desfasura si de II/PF/IF m-am interesat si introdus codul agentiilor de turism
Codul CAEN pentru instalarea alarmelor antiefractie fara monitorizare ulterioara(doar instalare) este 4321, iar activitatea de monitorizare sau supraveghere de la distanta a sistemelor electronice de alarma care include si instalarea acestora este prevazuta de cod CAEN 8020
Se pare ca nu m-ati inteles, pe mine nu ma intrseaza montarea/instalarea ci VANZAREA LOR - COMERT CU AMANUNTUL ......etc nu stiu exact care cod caen sa-i atribui?