Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Firma straina, muncitori in Romania
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Firma straina, muncitori in Romania

Buna

Muncitori unei firme straine pot avea cativa angajati in Romania care sa lucreze pentru firma, fara ca firma straina sa plateasca taxe si impozite?
Nu...:confused:
De ce nu daca este o firma europeana care plateste taxe in alta tara?
Am cautat si cred ca numai firmele care isi desfasoara o mare parte din activitate in alta tara trebuie sa plateasca tari respective taxe
verificati tratatele si conventiile incheiate de Romania cu statul respectiv, in ceea ce priveste evitarea dublei impuneri .