Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Returnare contravaloare tableta
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Returnare contravaloare tableta

Am achizitionat de la Telekom o tableta cu abonament de internet.Aceasta s-a defectat si nu a mai putut fi reparata fiind in perioada de garantie.Am trimis-o pentru inlocuire si am primit raspuns ca mi se vor returna banii pe care i-am platit pentru tableta deoarece nu mai esta in stoc.Valoarea tabletei de pe factura este de 900 lei,dar deoarece am achizitionat-o la abonament am platit doar 100 lei.Este corect sa primesc doar cei 100 lei in locul tabletei?
Primiți suma plătită. Însă puteți solicita rezilierea abonamentului, fiindcă a venit la pachet cu echipamentul