Forum Discuţii juridice Executare silită procedura perimare
Discuție deschisă în Executare silită

procedura perimare

Buna ziua,
Acum vreo 5 ani m-am procopsit cu un debit constand in cheltuieli de judecata. Creditorul a initiat executarea silita impotriva mea. Executorul mi-a pus o poprire generala pe conturi, ca o circulara trimisa la 10 banci. Asta, acum vreo 3 ani. Ultimul act primit de mine de la executor a fost instiintarea de infiintare a popririi trimisa la bancile respective. Mentionez ca niciuna din bancile notificate de executor nu a avut ce sa-mi popreasca, fie din cauza lipsei contului, fie din cauza nealimentarii contului.
Care este procedura corecta de constatare a perimarii executarii silite? Ce pot face eu, ca debitor, ptr :
1. a se constata perimarea executarii
2. a se ridica poprirea bancara

Multumesc
Vă trebui să vă adresați instanței ptr constatarea intervenirii perimării
Trebuie studiate documentele executorului judecatoresc si trebuie vazut daca creditorul a staruit in executare.
Pai, se pare ca nu pot exercita o actiune directa in acest sens. (dl av DBM)
asaofi, utilizator