Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlu de proprietate

Buna ziua,
In 2003 am cumparat o casa ,cu contract de mana semnat de cumparator de vanzator si de 2 martori,urmand sa mergem la notar unde nu am ajuns pentru ca vanzatorul(singur copil la proprietar) dupa decesul parintilor nu a rezolvat treburile cu mostenire.Vanzotorul in 2005-2006 a divortat de la sotie,si nici acum nu stiu unde asi gasi,cu fosta sotie si acuma tinem legatura dar nici ea nu stie,unde am putea gasi.Din 2003 eu platesc impozitele,la primarie in registrul agricol este pe numele meu,la electrica.......
As vrea sa intreb daca am si alta posibilitate de a obtine dreptul de proprietate.

Multumesc pentru raspuns
Buna ziua,
Va trebui sa-l chemati in instanta pentru ca sentinta sa tina loc de act autentic.
Pentru ca sa aflati date despre el va puteti adresa la Directia pentru Evidenta Persoanelor si Administrarea Bazelor de Date, str. Obcina Mare nr. 2, sector 6, Bucuresti.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator