Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren cumparat cu contract de mana si doi martori
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren cumparat cu contract de mana si doi martori

Teren agricol cumparat cu contract de mana si doi martori.Proprietarul sau dupa caz mostenitorii nu vor sa continue demersurile pentru a putea merge la notar.Se poate actiona in instanta ? Trebuie sa fie intabulat?
Multumesc
Buna seara
Va puteti adresa instantei solicitand ca sentinta sa tina loc de act aitentic.
Il veti intabula dupa aceia.
Mergeți cu actele la avocat.
Sunt mai multe probleme juridice care trebuie analizate.
E bine să îi platiti consultatia si nu sa va deschidă aiurea procesul...deoarece daca il deschide aiurea nu e obligatoriu sa il castigati...