avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 266 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Citatie tribunal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Citatie tribunal

Buna ziua
Ce urmări pot avea daca nu ma prezint în urma unei citatii la instanța ca si petent intr un dosar: Fond si Materia:Penal.??
Dar dacă mă prezint?
De asemenea cum pot afla concret despre ce este citatia.Imi spune ca este despre legea 302/2004
Multumesc anticipat!
Ultima modificare: Vineri, 16 Martie 2018
corina apostolescu, utilizator
Cel mai recent răspuns: corina apostolescu , utilizator 12:51, 16 Martie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
Daca va duceti depuneti marturie cu privire la pretentii si aratati ca nu va mai puteti prezenta la restul termenelor.
Daca nu va duceti si instantra doreste sa va audieze veti fi citat cu propunere de amendare sau cu mandat de aducere.
Multumesc pt raspuns.
Pot afla despre ce este citatia in vreun fel ?inainte de a ajunge la tribunal?
Mulțumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Martor in proces civil ahileahile ahileahile Sunt martor la o afisare de proces verbal,acum sunt citat in instanta la un tribunal la 250Km de orasul meu de resedinta si in plus o sa fiu plecat din tara pt ... (vezi toată discuția)
Buna ziua am primit o citatie sa ma prezint la judecatorie ca ... Gigik4ever365 Gigik4ever365 Buna ziua Am primit o citatie sa ma prezint la judecatorie ca si petent intr-un dosar penal privind legea 302/2004. Am sunat la sediul judecatoriei ... (vezi toată discuția)
Mandat de aducere leky leky acum 1an de zile... Aproximativ sa produs o bataie in fata fast fodului meu... eu mancam si am vazut putin din bataie...neinteresandu-ma. am fost citat ca si ... (vezi toată discuția)