Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Citatie tribunal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Citatie tribunal

Buna ziua
Ce urmări pot avea daca nu ma prezint în urma unei citatii la instanța ca si petent intr un dosar: Fond si Materia:Penal.??
Dar dacă mă prezint?
De asemenea cum pot afla concret despre ce este citatia.Imi spune ca este despre legea 302/2004
Multumesc anticipat!
corina apostolescu, utilizator
Buna ziua,
Daca va duceti depuneti marturie cu privire la pretentii si aratati ca nu va mai puteti prezenta la restul termenelor.
Daca nu va duceti si instantra doreste sa va audieze veti fi citat cu propunere de amendare sau cu mandat de aducere.
Multumesc pt raspuns.
Pot afla despre ce este citatia in vreun fel ?inainte de a ajunge la tribunal?
Mulțumesc