Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Adeverinta de venit de la anaf pentru somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Adeverinta de venit de la anaf pentru somaj

Pt ce an trebuie sa fie completata cererea pt adeverinta de venit de la fisc daca am terminat concediul de crestere a copilui pe data de 15 martie 2018 pt actele de somaj?
george-neagu, moderator
Va trebuie Adeverinta eliberata de organele financiar teritoriale, din care sa rezulte ca nu realizati venituri sau ca realizati, din activitati autorizate potrivit legii, venituri mai mici decat valoarea indicatorului social de referinta al asigurarilor pentru somaj si stimularii ocuparii fortei de munca in vigoare.
Pentru anul2018 sau 2017-2018?

Cornel Vasile a scris:

Va trebuie Adeverinta eliberata de organele financiar teritoriale, din care sa rezulte ca nu realizati venituri sau ca realizati, din activitati autorizate potrivit legii, venituri mai mici decat valoarea indicatorului social de referinta al asigurarilor pentru somaj si stimularii ocuparii fortei de munca in vigoare.