avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Adeverinta de venit de la anaf pentru somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Adeverinta de venit de la anaf pentru somaj

Pt ce an trebuie sa fie completata cererea pt adeverinta de venit de la fisc daca am terminat concediul de crestere a copilui pe data de 15 martie 2018 pt actele de somaj?
Ultima modificare: Duminică, 18 Martie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: petrutaandreea , utilizator 10:32, 19 Martie 2018
Va trebuie Adeverinta eliberata de organele financiar teritoriale, din care sa rezulte ca nu realizati venituri sau ca realizati, din activitati autorizate potrivit legii, venituri mai mici decat valoarea indicatorului social de referinta al asigurarilor pentru somaj si stimularii ocuparii fortei de munca in vigoare.
Pentru anul2018 sau 2017-2018?

Cornel Vasile a scris:

Va trebuie Adeverinta eliberata de organele financiar teritoriale, din care sa rezulte ca nu realizati venituri sau ca realizati, din activitati autorizate potrivit legii, venituri mai mici decat valoarea indicatorului social de referinta al asigurarilor pentru somaj si stimularii ocuparii fortei de munca in vigoare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte necesare pentru indemnizatia de somaj andreicoste andreicoste Ce acte am nevoie pt, somaj tinand cont ca am iesit din concediul pt. cresrerea copilului si pe data de 13.01.2012 termin previzul de 20 zile? (vezi toată discuția)
Documente necesare pentru somaj Nicole09 Nicole09 Buna ziua, Imi puteti spune, va rog, ce reprezinta ACT ELIBERAT DE ORGANUL FINANCIAR TERITORIAL, de la domiciliul stabil, privind veniturile ... (vezi toată discuția)
Angajare absolvent studii superioare pe subventie jax jax Buna ziua,as dori sa stiu ce acte imi trebuie ca sa ma inscriu in evidenta la somaj si cat dureaza pana sunt efectiv in evidenta. De asemenea,ce acte sunt ... (vezi toată discuția)