Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... STERGERE CAZIER JUDICIAR
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

STERGERE CAZIER JUDICIAR

BUNA ZIUA.

IN 2015 AM FOST CONDAMNATA LA 1 LUNA CU SUSPENDARE PT FALS IN INSCRISURI SI S-A dispus suspendarea condiţionată a executării pedepsei aplicate pe durata termenului de încercare de 2 ani şi 1 lună,

ce trebuie sa fac ca aceasta pedeapsa sa fie stearsa din cazier ? se sterge de la sine sau trebuie sa urmez o procedura ?

multumesc.
Buna seara,
Nu trebuie sa faceti nimic.
Intervine reabilitarea de drept!
multumesc pentru raspuns. Se va sterge din oficiu din cazier?
Reabilitarea intevine de drept, este una ope legis.Totusi, verificat acest aspect la Serviciul de cazier judiciar.