Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cumularea pensiei de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cumularea pensiei de invaliditate

Buna seara,
Asi avea o întrebare in legătură cu neîndeplinirea perioadei minime de 15 ani vechime in campul muncii. In situația mea am doar 12 ani in campul muncii si 7 ani pensie de boală. Cum mi se va calcula pensia la limita de vârstă?
Va mulțumesc
Indepliniti conditia de stagiu minim de 15 ani.
Perioada in care ati beneficiat de pensie de invaliditate este stagiu asimilat si intra in calculul pensiei de limita de varsta.