avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 799 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sarcina cu risc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sarcina cu risc

Bună ziua. Soția mea este însărcinată în 16 săptămâni (4 luni), a înștiințat angajatorul despre sarcina printr-o notificare și o adeverința de la medicul de familie (nu a primit nici un răspuns). Acum doua săptămâni medicul ginecolog i-a dat o scrisoare medicala cu recomandarea de sarcina cu risc, angajatorul a dus scrisoarea la contabila firmei, urmând ca aceasta sa anunțe medicina muncii (momentan nici un răspuns). Întrebarea mea este: Soția mea poate întra în concediu medical pana va primi un răspuns asupra concediului de sarcina cu risc maternal? Va mulțumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Alexandru Terec , utilizator 08:50, 22 Martie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sotia dvs. poate întra în concediu medical pana va primi un răspuns asupra concediului de risc maternal.

Despre concediu de risc maternal puteti citi aici:
[ link extern ] /

www.avocatnet.ro/forum/discu...

www.avocatnet.ro/forum/discu...
Va mulțumesc....

Cornel Vasile a scris:

Sotia dvs. poate întra în concediu medical pana va primi un răspuns asupra concediului de risc maternal.

Despre concediu de risc maternal puteti citi aici:
[ link extern ] /

www.avocatnet.ro/forum/discu...

www.avocatnet.ro/forum/discu...

Bună ziua. Pute-ti să-mi spuneți în cât timp voi primii un răspuns, de la medicul de medicina muncii, din moment ce acesta a fost anunțat de către angajator asupra recomandării de sarcina cu risc... va mulțumesc anticipat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de risc maternal Catalina Turneanu Catalina Turneanu Buna ziua, Va rog frumos sa-mi raspundeti la o intrebare. Sunt in CCC pana pe data de 8 iunie 2018. Dupa aceasta perioada doresc sa intru in concediu de risc ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! lucrez in aviatie si sunt insarcinata. teoretic indeplinesc ... CrissDim CrissDim Buna ziua! Lucrez in aviatie si sunt insarcinata. Teoretic indeplinesc conditiile pentru a intra in concediu de risc maternal:vibratii, lucrat in timpul ... (vezi toată discuția)
Concediu risc de sarcina QzAnca QzAnca Buna seara, Sunt insarcinata in 15 saptamani și 4 zile și lucrez intr un mediu in care stau 12 ore in picioare,fără pauze ,deoarece trebuie sa consiliez ... (vezi toată discuția)