Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sarcina cu risc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sarcina cu risc

Bună ziua. Soția mea este însărcinată în 16 săptămâni (4 luni), a înștiințat angajatorul despre sarcina printr-o notificare și o adeverința de la medicul de familie (nu a primit nici un răspuns). Acum doua săptămâni medicul ginecolog i-a dat o scrisoare medicala cu recomandarea de sarcina cu risc, angajatorul a dus scrisoarea la contabila firmei, urmând ca aceasta sa anunțe medicina muncii (momentan nici un răspuns). Întrebarea mea este: Soția mea poate întra în concediu medical pana va primi un răspuns asupra concediului de sarcina cu risc maternal? Va mulțumesc anticipat.
Sotia dvs. poate întra în concediu medical pana va primi un răspuns asupra concediului de risc maternal.

Despre concediu de risc maternal puteti citi aici:
[ link extern ] /

www.avocatnet.ro/forum/discu...

Va mulțumesc....

Cornel Vasile a scris:

Sotia dvs. poate întra în concediu medical pana va primi un răspuns asupra concediului de risc maternal.

Despre concediu de risc maternal puteti citi aici:
[ link extern ] /

www.avocatnet.ro/forum/discu...

Bună ziua. Pute-ti să-mi spuneți în cât timp voi primii un răspuns, de la medicul de medicina muncii, din moment ce acesta a fost anunțat de către angajator asupra recomandării de sarcina cu risc... va mulțumesc anticipat