Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate arhivare si casare documentele farmacie circuit inchis
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

arhivare si casare documentele farmacie circuit inchis

Buna ziua, numele meu este Popa Cassandra si sunt farmacist in cadrul farmaciei IUBCV CC ILIESCU.
Intrebarea mea este despre termenul de arhivare al facturilor si NIR-urilor , precum si de cel al condicilor. Farmacia este de circuit inchis , fizic in farmacie nu mai este loc pentru arhivarea documentelor si nu stiu pe care le pot duce in arhiva institutului.
Multumesc
Termenul de pastrare documente este cel mentionat in documentul intern intocmit la nivelul institutului conform prevederilor din lege de arhivare a documentelor nr. 135/ 2014.
Informatii suplimentare gasiti aici: www.avocatnet.ro/articol_474...
Legea 135/2014 nu se refera la arhivarea documentelor.
Vă multumesc
Se refera la arhivarea in format electronic a documentelor www.avocatnet.ro/articol_363...
Legea 135/2014 pentru modificarea alin. (5) al art. 21 din Legea nr. 10/2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate in mod abuziv in perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989, precum si pentru completarea art. 18 din Legea nr. 24/2007 privind reglementarea si administrarea spatiilor verzi din intravilanul localitatilor.
(Publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 753 din 16 octombrie 2014)

Este vorba despre Legea 135/2007 ... site-ul are o eroare materiala
[ link extern ]