avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vizualizare date introduse in REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vizualizare date introduse in REVISAL

Buna ziua,
Va rog sa-mi raspundeti unde sau cum pot vizualiza daca in istoricul unui salariat inregistrat in revisal apare sporul de vechime pe o anumita perioada, deoarece sunt sigur ca am inregistrat sporul respectiv, ba chiar am facut modificari de-a lungul timpului, iar acum cand am inregistrat majorarea salariilor am constatat ca acest spor nu mai apare.
Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: Florin Cioca , Consilier juridic 16:07, 21 Martie 2018
Buna ziua,
Intrati in revisal la "salariati" - "raport pe salariat".
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Probabil ca o data cu majorarea ati omis sa-l treceti.

Salariile si sporurile le gasiti in raportul per salariat.

Raportul per salariat afiseaza istoricul contractelor unui salariat selectat anterior.
Operatia se poate efectua apasand butonul "Raportul per salariat" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Salariati",
Se selecteaza salariatul din lista si se apasa butonul .. continuare.
Datele afisate in raport pot fi exportate sub formatele Excel, Pdf, Word folosind optiunea aferenta din toolbarul din sectiunea superioara
Ultima modificare: Marți, 20 Martie 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc pentru raspuns!
Eu am crezut ca pot sa vad undeva in istoricul inregistrarilor toate modificarile facute anterior, dar se vede doar ce este activ la momentul actual (in ce priveste sporurile).
In raport ar trebui sa existe .
@vanatorul
Daca intrati in "contracte" - "istoric contract" si apoi pe salariatul respectiv, veti putea vizualiza toate inregistrarile facute cu privire la respectiva persoana, indiferent ca sunt modificari sau corectii.
Nu va apare sub forma unui raport pe salariat.
Daca dvs stiti sigur ca ati inregistrat sporul de vechime si nu va apare in Raportul pe salariat, inseamna ca atunci cand ati incetat acordarea lui, in revisal l-ati incetat facand "corectie", nu "modificare" cum ar fi trebuit.
Prin corectie se rezolva doar inregistrarile eronate, care nu ar fi trebui inregistrate in revisal.
Daca se doreste incetarea unui spor la salariu se foloseste optiunea "modificare" din "contracte".
Mai multe despre revisal gasiti aici: [ link extern ] /
Ultima modificare: Miercuri, 21 Martie 2018
Florin Cioca, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie de conducere Cabinet de Avocat Cabinet de Avocat "Stan Petru Radu" Buna ziua, As vrea daca se poate sa ma lamuriti care este procedura de inregistrare a unei indemizatii de conducere in Revisal. Daca aceasta nu se va mai ... (vezi toată discuția)
Reluare cim cristinasova cristinasova Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cum operez un contract de munca a unei salariate care si-a dat demisia de la firma si dupa 2 saptamani s-a razgandit si vrea ... (vezi toată discuția)
Declarare indemnizatie/sporuri werepairit werepairit Buna ziua, Daca acordunor angajati indemnizatie de conducere sau spor pentru efectuarea unor sarcini suplimentare, fara caracter permanent, este obligatoriu ... (vezi toată discuția)