Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vizualizare date introduse in REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vizualizare date introduse in REVISAL

Buna ziua,
Va rog sa-mi raspundeti unde sau cum pot vizualiza daca in istoricul unui salariat inregistrat in revisal apare sporul de vechime pe o anumita perioada, deoarece sunt sigur ca am inregistrat sporul respectiv, ba chiar am facut modificari de-a lungul timpului, iar acum cand am inregistrat majorarea salariilor am constatat ca acest spor nu mai apare.
Va multumesc !
Buna ziua,
Intrati in revisal la "salariati" - "raport pe salariat".
Probabil ca o data cu majorarea ati omis sa-l treceti.

Salariile si sporurile le gasiti in raportul per salariat.

Raportul per salariat afiseaza istoricul contractelor unui salariat selectat anterior.
Operatia se poate efectua apasand butonul "Raportul per salariat" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Salariati",
Se selecteaza salariatul din lista si se apasa butonul .. continuare.
Datele afisate in raport pot fi exportate sub formatele Excel, Pdf, Word folosind optiunea aferenta din toolbarul din sectiunea superioara
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc pentru raspuns!
Eu am crezut ca pot sa vad undeva in istoricul inregistrarilor toate modificarile facute anterior, dar se vede doar ce este activ la momentul actual (in ce priveste sporurile).
In raport ar trebui sa existe .
@vanatorul
Daca intrati in "contracte" - "istoric contract" si apoi pe salariatul respectiv, veti putea vizualiza toate inregistrarile facute cu privire la respectiva persoana, indiferent ca sunt modificari sau corectii.
Nu va apare sub forma unui raport pe salariat.
Daca dvs stiti sigur ca ati inregistrat sporul de vechime si nu va apare in Raportul pe salariat, inseamna ca atunci cand ati incetat acordarea lui, in revisal l-ati incetat facand "corectie", nu "modificare" cum ar fi trebuit.
Prin corectie se rezolva doar inregistrarile eronate, care nu ar fi trebui inregistrate in revisal.
Daca se doreste incetarea unui spor la salariu se foloseste optiunea "modificare" din "contracte".
Mai multe despre revisal gasiti aici: [ link extern ] /
Florin Cioca, Consilier juridic