avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 815 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dosar penal pentru conducerea sub influența ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Dosar penal pentru conducerea sub influența băuturilor alcoolice

Pe data de 26 ianuarie 2018.Am fost depistat de către poliția rurală conducând autovehiculul mia sa facut semn sa opresc. am cooperat apoi am fost la recoltarea probelor biologice având 1.20 respectiv 1.10
Acum dosarul se află la procuratură.
La ce ma pot astepta ne având antecedente penale. Multumesc
Cel mai recent răspuns: remus92 , utilizator 17:38, 6 Iulie 2018
Va puteti astepta la o condamnare cu suspendare sub supraveghere in temeiul art 91 C penal si o anulare a permisului de conducere! [ link extern ] /
Daca veti fi trimis in judecata, in functie de apararea exercitata, de circumstantele reale si personale, este posibila si o solutie de renuntare la aplicarea pedepsei sau amanarea aplicarii pedepsei.
va multumesc anticipat

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Daca veti fi trimis in judecata, in functie de apararea exercitata, de circumstantele reale si personale, este posibila si o solutie de renuntare la aplicarea pedepsei sau amanarea aplicarii pedepsei.

Conform prevederilor art274 alin 1 si 2 din C .proc.pen solicitam obligarea inculpatului la plata cheltuielilor judiciare avansate de stat(Unde pot achita?)Vă mulțumesc anticipat

Andrei 2 a scris:

va multumesc anticipat

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Daca veti fi trimis in judecata, in functie de apararea exercitata, de circumstantele reale si personale, este posibila si o solutie de renuntare la aplicarea pedepsei sau amanarea aplicarii pedepsei.



salut eu am 2.10 in sange......cu un avocat bun posibil sa sa nu fii condamnat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua,am fost depistat conducând cu o alcoolemie de 0.51 ... Driga marius Driga marius Buna ziua,am fost depistat conducând cu o alcoolemie de 0.51 alcool pur în aerul expirat după recoltare probele de sânge a rezultat o concentrație de ... (vezi toată discuția)
Dosar penal pt alcool la volan aaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa buna ziua ma numesc enache am o problema foarte mare sunt disperat ,am fost oprit de un echipaj de politie :( si mau pus sa suflu in etilotest si mia iesit ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. as avea si eu nevoie de un raspuns de la un profesionist ... socratev socratev Buna ziua. As avea si eu nevoie de un raspuns de la un profesionist daca se poate. Pe scurt, acum apoximativ o saptamana am fost depistat baut la volan cu o ... (vezi toată discuția)