Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dosar penal pentru conducerea sub influența ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Dosar penal pentru conducerea sub influența băuturilor alcoolice

Pe data de 26 ianuarie 2018.Am fost depistat de către poliția rurală conducând autovehiculul mia sa facut semn sa opresc. am cooperat apoi am fost la recoltarea probelor biologice având 1.20 respectiv 1.10
Acum dosarul se află la procuratură.
La ce ma pot astepta ne având antecedente penale. Multumesc
Va puteti astepta la o condamnare cu suspendare sub supraveghere in temeiul art 91 C penal si o anulare a permisului de conducere! [ link extern ] /
Daca veti fi trimis in judecata, in functie de apararea exercitata, de circumstantele reale si personale, este posibila si o solutie de renuntare la aplicarea pedepsei sau amanarea aplicarii pedepsei.
va multumesc anticipat

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Daca veti fi trimis in judecata, in functie de apararea exercitata, de circumstantele reale si personale, este posibila si o solutie de renuntare la aplicarea pedepsei sau amanarea aplicarii pedepsei.

Conform prevederilor art274 alin 1 si 2 din C .proc.pen solicitam obligarea inculpatului la plata cheltuielilor judiciare avansate de stat(Unde pot achita?)Vă mulțumesc anticipat

Andrei 2 a scris:

va multumesc anticipat

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Daca veti fi trimis in judecata, in functie de apararea exercitata, de circumstantele reale si personale, este posibila si o solutie de renuntare la aplicarea pedepsei sau amanarea aplicarii pedepsei.

salut eu am 2.10 in sange......cu un avocat bun posibil sa sa nu fii condamnat.