Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... STIMULENT INSERTIE
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

STIMULENT INSERTIE

BUNA,AM SI EU O INTREBARE DACA MA PUTETI AJUTA....AM UN COPIL CARE IN DATA DE 07.04.2018 IMPLINESTE 3 ANI,EU M-AM INTORS LA MUNCA INAITE CU 2 LUNI CA ACESTA SA IMPLINEASCA 2 ANI SA POT BENEFICIA DE STIMULENTUL DE INSERTIE,(COPILUL MEU AVEA CERTIFICAT DE HANDICAP VALABIL PANA IN AUGUST 2017)RESPECTIV ATUNCI EL IMPLINISE 2 ANI SI 4 LUNI,LA EXPIRAREA CERTIFICATULUI MI-A FOST SISTAT SI STIMULENTUL DE INSERTIE,AM FOST LA AGENTIA PT PLATI SI INSPECTIE SOCIALA DIN LOCALITATE SA INTREB CARE ESTE PROBLEMA DE CE S-A SISTAT PLATA PT CA CEI DE LA PROTECTIA COPILULUI MI-AU ZIS CA NU ARE NICIO LEGATURA CERTIFICATUL DE HANDICAP CU DOSARUL PT STIMULENT,IAR ACESTEA MI-AU RASPUNS CA NU STIU CARE ESTE PROBLEMA CA NU SUNT SINGURUL CAZ SI SA ASTEPT PANA VOR FI SCHIMBARI IN SISTEM....ADICA EU RAMAN FARA ACESTI BANI....,NU STIU CUI SA MA ADRESEZ PT CA NU MI SE PARE NORMAL CA UN PARINTE CU COPIL FARA PROBLEME SA BENEFICIEZE DE STIMULENT SI NOI NU...DACA MA PUTETI AJUTA CU O ADRESA DE EMAIL UNDE POT SA FAC O CERERE,NU VREAU SA RENUNT LA DREPTUL MEU,NU CER AJUTOARE SOCIALE CER DOAR STIMULENTUL...MULTUMESC!
Sesizati ANPIS/Ministerul Muncii.