Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cum procedez in situatia asta?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cum procedez in situatia asta?

SC X SRL, are doi salariati . In luna n, salariatul popescu a suferit un accident in care si-a fracturat piciorul si a avut nevoie de o proteza. Aceasta a fost achizitionat de SC X SRL. Cum se inregistreaza factura si ce alte implicatii are? ...MULTUMESC ANTICIPAT!
Fondul de salarii este salarii+datorii societate.
MULTUMESC MULT!
cu placere , si sanatate si din partea mea
am ajuns acasa si m-am uitat pe inregistrari
4426=4011 526 in rosu
635 =4011 526 in negru
nu trebuia 4426=4011 155 (206-51)?
635=4011 155
ba da, asa e , 155 e corect
:">
multumesc mult!
pot sa mai apelez daca mai am nevoie?