avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cum procedez in situatia asta?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cum procedez in situatia asta?

SC X SRL, are doi salariati . In luna n, salariatul popescu a suferit un accident in care si-a fracturat piciorul si a avut nevoie de o proteza. Aceasta a fost achizitionat de SC X SRL. Cum se inregistreaza factura si ce alte implicatii are? ...MULTUMESC ANTICIPAT!
Cel mai recent răspuns: bgeorgeta , utilizator 13:06, 29 Octombrie 2009
Fondul de salarii este salarii+datorii societate.
MULTUMESC MULT!
cu placere , si sanatate si din partea mea
am ajuns acasa si m-am uitat pe inregistrari
4426=4011 526 in rosu
635 =4011 526 in negru
nu trebuia 4426=4011 155 (206-51)?
635=4011 155
ba da, asa e , 155 e corect
:">
multumesc mult!
pot sa mai apelez daca mai am nevoie?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozitare prime paste Silvia Dumitru Silvia Dumitru Buna ziua, Sub ce forma ar trebui sa dea angajatorul prima angajatilor de Paste.(sa se impoziteze mai putin) Sub forma tichetelor cadou , am inteles ca se ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli profesionale mary_catalina mary_catalina Buna ziua, Am si eu o nelamurire in legatura cu cheltuielile profesionale. Un agajat si-a cumparat ochelari (lucreaza la calculator) si ne-a adus factura sa ... (vezi toată discuția)
Deducere de 50% la cheltuieli si tva pentru autoturisme pe firma forsiforsi forsiforsi Buna ziua, am optat din 01 iulie pentru deducere de 50% la cheltuieli ( motorina, asigurare , taxa drum etc) si TVA la autoturismul din firma noastra. V-as ... (vezi toată discuția)