avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cu ce data inceteaza CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cu ce data inceteaza CIM

Ultima zi de lucrata a fost 24 .01 2018. CIM mi-a încetat pe 31 01 2018, așa reiese din decizia de încetare CM.Este corect așa?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:52, 26 Martie 2018
Si perioada 25.01.-31.01. ?

Cu ce articol v-a incetat c.i.m. ?
Art 55..lit.b.....salariul mi la platit pe orele lucrate...pana la data de 24..Decizia de încetare CIM este cu data de 31 ...Tot 31 .01Este declarat si in Revisal...
Ultima modificare: Luni, 26 Martie 2018
El40la, utilizator
In acest caz, c.i.m. inceteaza la data stabilita de comun acord cu angajatoprul.

Daca data a fost 31.01.2018 , atunci aceasta este data incetarii c.i.m.
Multumesc! Am depus demisie cu preaviz....nu terminasem preavizul cand mi sa comunicat sa nu mai vin la servici.
In acest caz, angajatorul poate renunta partial la efectuarea preavizului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie fara preaviz andreeamilosovici andreeamilosovici Buna seara,as dori sa stiu daca un angajat isi poate da demisia fara sa fie nevoit sa stea in preaviz, si care ar fi articolele din codul muncii care prevad ... (vezi toată discuția)
Demisie articol din codul muncii mariamarineci mariamarineci Buna ziua, In ce conditii poate inceta un cim conform art 55 lit b si in ce conditii poate incetat conform art 81 al 7? Va multumesc! (vezi toată discuția)
Angajatorul ma poate da afara inainte de terminarea preavizului in caz de demisie? CristeaDenisa CristeaDenisa Mi-am dat demisia si inainte de terminarea perioadei de preaviz, sa facut inventar pentru a preda gestiunea si din ziua respectiva mi-a spun sa merg sa semnez ... (vezi toată discuția)