Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cu ce data inceteaza CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cu ce data inceteaza CIM

Ultima zi de lucrata a fost 24 .01 2018. CIM mi-a încetat pe 31 01 2018, așa reiese din decizia de încetare CM.Este corect așa?
Si perioada 25.01.-31.01. ?

Cu ce articol v-a incetat c.i.m. ?
Art 55..lit.b.....salariul mi la platit pe orele lucrate...pana la data de 24..Decizia de încetare CIM este cu data de 31 ...Tot 31 .01Este declarat si in Revisal...
El40la, utilizator
In acest caz, c.i.m. inceteaza la data stabilita de comun acord cu angajatoprul.

Daca data a fost 31.01.2018 , atunci aceasta este data incetarii c.i.m.
Multumesc! Am depus demisie cu preaviz....nu terminasem preavizul cand mi sa comunicat sa nu mai vin la servici.
In acest caz, angajatorul poate renunta partial la efectuarea preavizului.