Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declarații Pfa radiat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declarații Pfa radiat

Buna seara.
Am depus actele pt radierea unui PFA( norma de venit ) la Onrc.
Intrebarea mea ar fi ce mai am de facut/depus la Anaf dupa ce imi iese radierea de la onrc ? Multumesc
Cu copie dupa decizia de la registrul comertului veti merge la finante si veti depune d220 sau declaratia unica daca apare.
Si de plata pt 2018 voi avea impozit ( proporțional pt 1 trimestru) . Însă nu stiu daca si cas si cass.