Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Usa termopan
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Usa termopan

Bună ziua Am comandat o ușă termopan in luna ianuarie, cel care Mi-a configurat ușă a uitat să-mi spună că ușă mea nu va fi de 205cm înăltime așa cum am cerut-o eu .M-am trezit cu o ușă de 185cm .Am refuzat să o montez .Am fost la firma si au spus că o să-mi rezolve cumva problema(acel angajat a recunoscut că a uitat să-mi spună ) Astăzi M-am trezit cu o notificare in care sunt anunțat că dacă nu montez ușa așa cum este in termen de 5 zile voi plati taxe de depozitare.Ce pot face?Mulțumesc
Aveți dreptul să o refuzați, câtâ vreme acea usă nu vă este de folos.Dacă nu vă puteți înțelege amiabil faceți o pângere la ANPC.
Vă multumesc pentru răspuns!