Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cerere încetare activitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cerere încetare activitate

Bună seara!as dori un model de cerere pentru a putea duce la fabrica unde lucrez, dosarul pt indemnizație de creștere copil.mi sa spus că trebuie să formulez o cerere.dar nu știu cum.va rog și va mulțumesc anticipat
Cerere pentru ce ? ..... Cerere de acordare a concediului pentru cresterea copilului ,cererea de incetare a contractului de munca etc.
Trebuie sa depun dosarul la fabrica (termin concediu medical luat după ce am născut)și mi sa spus că trebuie să anexez o cere la dosar sa pot lua indemnizația.
Domnule/ Doamna Director, Administrator

Subsemnata ................ , angajata la ............. , in functia de ....... va rog sa-mi aprobati cererea de acordare a concediului pentru cresterea copilului, potrivit art.2 alin.1 din OUG 111/2010 , incepand cu data de .... pana la data de .....
Anexez certificatul de nastere al copilului, in copie.

Data
Semnatura
Va mulțumesc