Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Usa termopan
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Usa termopan

Pot refuza o ușă de termopan care nu corespunde cerintelor mele? Am dreptul să o returnez?
Intre produsul comandat de dv si cel pus la dispozitie de operatorul economic exista diferente?
Daca nu exista deficiente tehnice de productie,sau de transport ,nu aveti temei legal
O pot refuza, dacă nu corespunde cerintelor mele? Am cerut deschidere de 205 cm si am primit 185 cm.
Daca exista diferente de dimensiuni,directie deschidere,culoare,modelsistem inchidere aveti dreptul sa refuzati produsul
Daca firma refuza inlocuirea produsului,sesizati oficial autoritatea pentru protectia consumatorului