avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Usa termopan
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Usa termopan

Pot refuza o ușă de termopan care nu corespunde cerintelor mele? Am dreptul să o returnez?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 09:21, 28 Martie 2018
Intre produsul comandat de dv si cel pus la dispozitie de operatorul economic exista diferente?
Daca nu exista deficiente tehnice de productie,sau de transport ,nu aveti temei legal
O pot refuza, dacă nu corespunde cerintelor mele? Am cerut deschidere de 205 cm si am primit 185 cm.
Daca exista diferente de dimensiuni,directie deschidere,culoare,modelsistem inchidere aveti dreptul sa refuzati produsul
Daca firma refuza inlocuirea produsului,sesizati oficial autoritatea pentru protectia consumatorului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contracte la distanta - canapea daniel2014 daniel2014 Buna ziua As dori sa stiu daca situatia prezentata mai jos intra sub incidenta Ordonantei 130 privind contractele la distanta si daca produsul poate fi ... (vezi toată discuția)
Returnare canapea pe motiv legat de dimensiunile ei danielamih danielamih Am comandat o canapea care a venit acasa dupa trei saptamani, exact asa cum am comandat-o insa, cand am vazut-o asezata in casa mi-am dat seama ca nu se ... (vezi toată discuția)