Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort/ partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort/ partaj

Buna ziua pe perioada divortului si ulterior a partajului investiiile in apartament pentru reparatii curente cum se impart in cazul in care unul dintre soti nu doreste sa contribuie financiar ce se poate face? Multumesc
Buna seara,
Cel care efectueaza acele reparatii sa pastreze bonurile si TOATE inscrisurile care dovedesc faptul ca el a investit si sa le puna la dispozutia atat a instantei cat si a expertului care va evakua bunul.