Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cesionare firma cu datorii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cesionare firma cu datorii

Am avut o firma pe care s-au adunat datorii catre stat si care a fost sanctionata contraventional ( pe firma) de catre Anaf si ITM. In actul de cesionare s-a specificat faptul ca noul administrator preia atat activul cat si pasivul firmei. Intrebarea mea este: mi se poate atrage pe viitor in vreun fel raspunderea ca si persoana fizica?
~ Conținut șters la cerere ~