Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent insertie in timpul concediului prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent insertie in timpul concediului prenatal

Buna ziua,
Incepand cu data de 01.04.2018 voi intra in concediu prenatal. Mentionez ca momentam beneficiez de stimulent de insertie ( bb1 urmeaza sa implineasca 3 ani in august, eu urmand sa intru in concediu de maternitate incepand cu luna iulie).
Intrebarea mea este: pot beneficia in continuare de stimulent cat sunt in concediu pre/post natal?

Multumesc,
Loredana
Parerile sunt impartite in acest sens, prin urmare, va recomand sa va adresati in scris la ANPIS - Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială
[ link extern ] /
Multumesc pentru recomandare. Am trimis un email la ANPIS.

Cornel Vasile a scris:

Parerile sunt impartite in acest sens, prin urmare, va recomand sa va adresati in scris la ANPIS - Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială
[ link extern ] /

Buna ziua, ati primit un raspuns de la ANPIS? Multumesc