avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent insertie in timpul concediului prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent insertie in timpul concediului prenatal

Buna ziua,
Incepand cu data de 01.04.2018 voi intra in concediu prenatal. Mentionez ca momentam beneficiez de stimulent de insertie ( bb1 urmeaza sa implineasca 3 ani in august, eu urmand sa intru in concediu de maternitate incepand cu luna iulie).
Intrebarea mea este: pot beneficia in continuare de stimulent cat sunt in concediu pre/post natal?


Multumesc,
Loredana
Cel mai recent răspuns: realista , utilizator 14:03, 6 Noiembrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Parerile sunt impartite in acest sens, prin urmare, va recomand sa va adresati in scris la ANPIS - Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială
[ link extern ] /
Multumesc pentru recomandare. Am trimis un email la ANPIS.

Cornel Vasile a scris:

Parerile sunt impartite in acest sens, prin urmare, va recomand sa va adresati in scris la ANPIS - Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială
[ link extern ] /

Buna ziua, ati primit un raspuns de la ANPIS? Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent de insertie AndreeaIuiana AndreeaIuiana Pentru ca am inceput serviciu cu 60 de zile înainte ca primul copil sa împlinească 2 ani beneficiez de stimulent de insertie. Pe perioada acestui stimulent ... (vezi toată discuția)
Stimulent insertie andreea31$ andreea31$ BUNA,AM SI EU O INTREBARE DACA MA PUTETI AJUTA....AM UN COPIL CARE IN DATA DE 07.04.2018 IMPLINESTE 3 ANI,EU M-AM INTORS LA MUNCA INAITE CU 2 LUNI CA ACESTA SA ... (vezi toată discuția)
Stimulent insertie ! mariolariu2 mariolariu2 Buna ziua ! Va solicit ajutorul intr-o problema legata de acordarea stimulentului de insertie. Eu sunt angajata pe perioada determinata pana in 16.10.2012 ... (vezi toată discuția)