avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drepturi sindicat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drepturi sindicat

Buna ziua! In situatia in care nu mai sunt membru al unui sindicat, pot beneficia de drepturile obtinute de sindicatul respectiv pentru perioada in care am fost membru al acestuia? Multumesc!
Ultima modificare: Joi, 29 Martie 2018
vica_i, utilizator
Cel mai recent răspuns: vica_i , utilizator 20:06, 29 Martie 2018
Trebuia sa beneficiati de acele drepturi pentru perioada in care ati fost membru al sindicatului respectiv.
Multumesc pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diferente salariale adchi adchi Am iesit o perioada din sindicat (invatamant preuniversitar) si acum ma confrunt cu o situatie neclara. Nu am primit diferente salariale sau bani carti pentru ... (vezi toată discuția)
Drepturi salariale restante roxanam77 roxanam77 Buna ziua, intrebarea mea este daca in nume propriu si personal pot solicita in instanta revendicarea drepturilor salariale bugetare, in urma ordonantelor de ... (vezi toată discuția)
Ccm Millana Millana Am nevoie de ajutor specializat; ma intereseaza ce poate face un Sindicat nereprezentativ daca cel reprezentativ, care participa la negocieri, nu semneaza un ... (vezi toată discuția)