Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Calomnie?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Calomnie?

Buna ziua!
Ce pot face in cazul in care o persoana copiaza pozele mele de pe retelele de socializare si le posteaza pe conturile lor de socializare adresandu-mi cuvinte jignitoare in mod public?
Pozele fiind luate fara consimtamantul meu , pe langa faptul ca am spus de nenumarate ori sa scoate pozele.
Multumesc!
Actiune in civil cu posibilitatea obtinerii de daune morale pentru atingeri aduse imaginii si personalitatii.