Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... prescriptia
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

prescriptia

Dupa cat timp se prescrie o contraventie(ridicare permis de circulatie)?
Menţiunile privind permisele de conducere reţinute şi sancţiunile aplicate, implementate în aplicaţia informatică, se şterg automat în termen de 5 ani de la data de 1 ianuarie a anului următor celui în care a fost săvârşită fapta.