Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie anticipata

buna ziua, Am implinit in ianuarie 60 ani (sex barbat) si am 30 ani lucrati ca si vechime pot iesi la pensie anticipata>? multumesc
Nu puteti beneficia de pensie anticipata , intrucat nu indepliniti conditia stagiului de cotizare (43 de ani) si nici de pensie anticipata partiala ( peste 35 de ani)

- pensie la limita de varsta la varsta standard de pensionare de 65 ani .