avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 406 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Dosar de istitutionalizare in camin
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Dosar de istitutionalizare in camin

Buna ziua
Stie careva cat dureaza aprbarea dosarului de institutionalizare a unei persoane bolnave de oligofrenie intr-un centru special?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: DanielaSaigiu , utilizator 09:56, 4 Aprilie 2018
NU cred ca este mentionat undeva un termen de aprobare. Centrele private au reguli proprii , probabil este vorba de parcurgerea unor etape preliminare de examinare medicala.
Nu e centru privat,n am bani de asa ceva. E de stat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Oligofrenie DanielaSaigiu DanielaSaigiu Buna dimineata,mama mea a murit acum 2 ani jumate,iar tatal meu saptamana trecuta,si mi-a ramas mie sora bolnava de oligofrenie,pe care nu o pot tine la mine ... (vezi toată discuția)
Oligofrenie adult Dana Sgu Dana Sgu Hristos a Înviat! Am o sora bolnava de oligofrenie. Am.depus dosarul de institutionalizare la un centru special pt cei ca ea. Dar mi-a fost respins pe motiv ... (vezi toată discuția)
Pensie urmas persoana cu oligofrenie DanielaSaigiu DanielaSaigiu Buna ziua,am o sora bolnava de oligofrenie....i-am depus dosarul pentru institutionalizarea intr-un centru special pentru persoanele ca ea. Dar costa 706 ron ... (vezi toată discuția)