Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Dosar de istitutionalizare in camin
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Dosar de istitutionalizare in camin

Buna ziua
Stie careva cat dureaza aprbarea dosarului de institutionalizare a unei persoane bolnave de oligofrenie intr-un centru special?
Va multumesc!
NU cred ca este mentionat undeva un termen de aprobare. Centrele private au reguli proprii , probabil este vorba de parcurgerea unor etape preliminare de examinare medicala.
Nu e centru privat,n am bani de asa ceva. E de stat