Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Căsătorie cu cetățean român
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Căsătorie cu cetățean român

Buna ziua. As dori sa stiu cum si ce trebue sa fac. Sint cetățean al republicii Moldova cu rezidență în italia. Mama a 3 copii majori. De curînd m-am căsătorit cu un cetățean român. Si el rezident în italia. Căsătorie ăm facut-o in italia. Vreau sa stiu ce pot face si de pot face ceva sa obtin cetățenie română? Si daca pot sa fac si cetățenia fiicei de 18 ani? Va multumesc anticipat.
Buna!

Aveti aici toate conditiile --> [ link extern ]

Succes!