Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost prins sub influența alcoolului la volanul ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost prins sub influența alcoolului la volanul mașinii altcuiva, proprietarul fiind și el alături de mine. Acum el vrea să-și schimbe declarația, ce mi se poate întâmpla?

Am fost prins la volan consumand bauturi alcolice in fiola mia iesit 0,60. Acum astept proba de sange ce mi sar putea intampla si in masina fiind si proprietarul masina acesta a declarat ca este deacord sami imaneze masina el acum vrea sasi schimbe declaratia si sa pice totul pe mine ce as putea face mias mai vedea permisul inapoi mi sar intampla ceva rau va rog frumos daca ma puteti ajuta cu un raspuns va multumesc frumos!
Manuela Rășină, administrator
Cat dureaza cercetarile aveti dreptul de conducere suspendat, in caz de condamnare, permisul se anuleaza.
Proprietarul daca stia ca sunteti sub influenta alcoolului si va incredintat vehiculul, o sa raspunda si el penal.