Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal pentru conducere fără permis si sub ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal pentru conducere fără permis si sub influența băuturilor alcoolice. Ce se va întâmpla?

Buna seara,sper ca ma puteti ajuta cu un raspuns... sunt fata am 18 ani împliniți si am condus masina prietenului meu pe strada cu el in masina(el are permis) si amândoi bausem putin peste o sticlă de vin ...M a oprit politia si am suflat în fiola aceea si a iesit 0.57 dupa mi au luat probe de sange si am plecat acasa. Ce se va intampla?
Manuela Rășină, administrator
îmi pare rău pentru tine dar cred că ţi-a deschis dosar penal pentru conducere fără permis şi sub influenţa băuturilor alcolice. Prietenului tău este posibil să ii fi făcut dosar pentru darea spre folosință a autoturismului unei persoane fără permis de conducere.
Mersi de raspuns asa stiu si eu...dar cand i am intrebat pe polițiștii de la sectie si pe cei de la rutieră au spus că nu o sa mi se întâmple nimic si va o sa pot sa dau de permis ...au facut mișto de mine?
Pana sa se dispuna o hotarare de condamnare definitiva impotriva dvs, puteti sustine examenul.
Ulterior, daca veti fi condamnata, permisul se anuleaza.