Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plângere la poliție
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plângere la poliție

Buna ziua in data de 30 martie mi a fost furat portofelul cu acte ,bani ,etc am făcut sesizare la poliție am avut martori,camere de supraveghere etc nu știu nimic daca iau prins sau nu , tot umblu pe la poliție și mă tot amâna nu vor să îmi spună în ce stadiu este dosarul său ce au mai făcut as dori să știu dacă este un termen limita pt așa ceva ? Să îmi angajeze un avocat să îi dau in judecată? Vă rog sfătuituma ce s fac Mulțumesc
Nu va trebuie avocat în acest moment.
Probabil ca nu au prins hoțul.
Să îmi angajeze un avocat să îi dau in judecată?

Pe cine sa dati in judecata?
Buna seara pe agenți care se ocupă de acest caz,cum pot ști în ce stadiu este dosarul din moment ce nu vb nimeni cu mine degeaba tot merg pe la dansi
Solicitati in scris sa va comunice stadiul up.
Sa stiti ca va anunța ei cand este necesar.
Hoțul probabil a cheltuit banii furați dar puteți spera să îi recuperati.