Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plângere penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plângere penala

Pe 22 martie in tren ma sa furat portofelul si telefonul,am facut o plângere,incluzand si imeiul telefonului precum si numarul de telefon al u ui martor,la poliție,hoțul a fost identificat pe camerele din gara plus ca a fost văzut f bine si de un martor.de la poliție mi sa spus ca datorita ordonanței de urgență lucrurile se misca mai greu.cum as putea sa aflu daca cazul este instrumentat sau ce procuror se ocupa de caz sau daca telefonul a fost pus un urmărire?multumesc anticipat
Solicitati sa va comunice stadiul up.
Ar fi trebuit să primesc un nr de dosar?
Credeti ca ar fi bine sa imi angajez un avocat?

Editat de moderator- motiv:- nu este necesar sa citati mesajul anterior.

MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Buna ziua,
Formulati o cerere catre sectia de politie unde ati depus plangerea penala cuprinzand toate datele Dvs de identificare, precum si noul numar de telefon (daca aveti un nou numar) ca sa va comunice numarul de dosar penal, precum si stadiul urmaririi penale. In situatia de fata, petitiile se pot trimite si online.
Carmen Matei, Avocat