avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 639 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Persoane trecute la intretinere bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Persoane trecute la intretinere bloc

Sunt trecuta de 3 luni -3 persoane la intretinere si eu sunt singura. Am facut reclamatie la presedinte si nimic. Am centrala o luna ma pune la citirea repartitorului 4.96 a 2 a luna 38,91 apoi iar 4.96.Unde sa ma mai adresez?
Ultima modificare: Miercuri, 11 Aprilie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 10:10, 12 Aprilie 2018
Solicitati oficial presedintelui de asociatie sa dispuna verificarea temeinica numar persoane care locuiesc si corelarea in evidentele de calcul intretinere individuala
Referitor la impunerile la caldura,afirmati ma pune la citirea repartitorului 4.96 a 2 a luna 38,91 apoi iar 4.96
Daca aveti instalata centrala termica cum de mai aveti instalate calorifere si repartitoare de cost?
Procedura legal prevazuta prevede ca debransarea de la sistemul centralizat alimentare cu agent termic implica indepartarea instalatiei de alimentare calduara in sistem centralizat respectiv scoaterea din evidenta repartitoare de cost individuale
Aveti document din partea furnizorului de agent termic ca instalatia individuala a fost debransata de la instalatia parte comuna condominiu?
Am cerut președintelui scris, NIMIC. Nu am repartitoare in casa, sunt debranșată așa scrie pa lista de întreținere alaturi de cost căldură tevi
In aceasta situatie,daca detineti proba ca ati informat presedintele de asociatie care nu a intreprins insa demersuri pentru solutionare,sesizati oficial serviciul sprijinire si indrumare asociatii de proprietari
daca presedintele de asociatie nu a raspuns sesizarii dv ,este evident ca acesta exercita fara respect si buna credinta oblligatiile si atributiile in sarcina

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Debransare teava comuna caldura fara acordul tuturor proprietarilor ap1976 ap1976 Buna ziua, Locuiesc intr-un bloc din Bucuresti, sector 2. Asociatia de proprietari / vecinii intentioneaza sa debranseze/inchida teava comuna de caldura la ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! m-am debransat de la termoenergetica fara aviz si ... marianamara marianamara Buna ziua! M-am debransat de la Termoenergetica fara aviz si mi-am montat o centrala de apartament. N-am avut timp sa fac dosarul pentru debransare, acesta ... (vezi toată discuția)
Repartitoare in apartament debransat Ngabim Ngabim Am cumparat un apartament debransat din 2002 la care am gasit repartitoare pe caloriferele debransate. Culmea e ca se plateste serviciu de exploatare pe aceste ... (vezi toată discuția)