Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Persoane trecute la intretinere bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Persoane trecute la intretinere bloc

Sunt trecuta de 3 luni -3 persoane la intretinere si eu sunt singura. Am facut reclamatie la presedinte si nimic. Am centrala o luna ma pune la citirea repartitorului 4.96 a 2 a luna 38,91 apoi iar 4.96.Unde sa ma mai adresez?
george-neagu, moderator
Solicitati oficial presedintelui de asociatie sa dispuna verificarea temeinica numar persoane care locuiesc si corelarea in evidentele de calcul intretinere individuala
Referitor la impunerile la caldura,afirmati ma pune la citirea repartitorului 4.96 a 2 a luna 38,91 apoi iar 4.96
Daca aveti instalata centrala termica cum de mai aveti instalate calorifere si repartitoare de cost?
Procedura legal prevazuta prevede ca debransarea de la sistemul centralizat alimentare cu agent termic implica indepartarea instalatiei de alimentare calduara in sistem centralizat respectiv scoaterea din evidenta repartitoare de cost individuale
Aveti document din partea furnizorului de agent termic ca instalatia individuala a fost debransata de la instalatia parte comuna condominiu?
Am cerut președintelui scris, NIMIC. Nu am repartitoare in casa, sunt debranșată așa scrie pa lista de întreținere alaturi de cost căldură tevi
In aceasta situatie,daca detineti proba ca ati informat presedintele de asociatie care nu a intreprins insa demersuri pentru solutionare,sesizati oficial serviciul sprijinire si indrumare asociatii de proprietari
daca presedintele de asociatie nu a raspuns sesizarii dv ,este evident ca acesta exercita fara respect si buna credinta oblligatiile si atributiile in sarcina