Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Afacere online
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Afacere online

Buna seara!Doresc sa deschid un mic magazin online si inainte de a incepe vreau sa stiu ce implica din punct de vedere legal.Ce as avea nevoie pentru al deschide si pentru a funationa in mod legal?Multumesc
Va rog sa cititi informatile de la adresa urmatoare care va vor ajuta la inceput pentru infiitarea unui srl la registrul comertului. www.avocatnet.ro/articol_440...
Va putei orienta referitor la ce acte va trebuiesc pentru infiintarea srl la [ link extern ]
Apoi dupa ce veti avea infiintat srl-ul la registrul comertului si la finante, veti putea semna contractul pe firma cu furnizorul de servicii pentru folosirea platformei.
george-neagu, moderator
Mulțumesc frumos